Siirry sisältöön

Uusi ympäristösuunnittelija Saana Nevalainen

Saana Nevalainen aloitti työt Envineerissä. Lue lisää Saanasta

Ajankohtainen, Blogi

Kuopion toimistossa on uutena asiantuntijana aloittanut Ins AMK Saana Nevalainen, tehtävinään mm. ympäristönäytteenotot ja -selvitykset, raportoinnit sekä lupahakemusasiakirjojen laatiminen. Saanalla on ympäristötekniikan koulutuksen lisäksi kokemusta mm. vesihuoltoon liittyvien järjestelmien toimitusprojekteista sekä turvallisuuteen ja laatuun liittyvissä työtehtävistä.

”On todella mukava päästä Kuopioon ”oikeiden immeisten” joukkoon ja päästä mukaan nuorekkaaseen ja rentoon työyhteisöön. Olen yllättynyt kuinka monipuolisia ympäristökonsultoinnin hankkeita Envineerissä tehdään ja on todella ilo päästä hyödyntämään ja kehittämään osaamistani niiden parissa” Saana kertoo työpisteensä ääressä.

”Saana tuo kaivattua tuoretta resurssia joukkoomme sekä uutta näkökulmaa tekemiseemme. Jo muutaman päivän kokemus on osoittanut, että hän pystyy auttamaan meitä monella suunnittelualalla, kuten pima-hankkeissa, lupahakemusasioissa sekä kaivoshankkeiden ympäristöasioissa” projektipäällikkö Ari Kolehmainen toteaa tyytyväisenä.

Ota yhteyttä

Saana Pitkänen

Laatupäällikkö Kuopio

Saana toimii Envineer Oy:n laatupäällikkönä. Projektityössä Saanan osaamisalueeseen kuuluvat erilaiset ympäristöselvitykset mm. meluun, ilmanlaatuun ja pilaantuneisiin maihin liittyen sekä ympäristölupahakemukset.

+358 40 1528 143